Ayrilik Cesitleri

Biliyor musunuz her ayrılık bir gün biter. Bitmeyen ayrılık çoktur diyebilirsiniz ama bütün ayrılıklar biter.

İnancınız ne olursa olsun. Bitiş nasıl olursa olsun biter...

Ayrılık iki şeyin birbirinden kopup uzaklaştığı duruma ve sonrasına denir. Bu iki şey yeniden bir araya gelirlerse ayrılık biter.


Aşk, sevgi ve duygusal bütün ayrılıkların böyle bitmesi istenir. Şarkılarda, şiirlerde, mektuplarda ki bu ayrılıkların böyle bitmesi dilenir. Doğrudur katılırım bende… İsterim…

Bu ayrılıkların ötesinde de ayrılıklar vardır. Fikir ve ruh ayrılıkları. Bunlar nasıl biter?

Fikir ayrılığı karşındakinin de bir fikre sahip olacağı, sen beğenmesen de onun bir fikrinin var olduğu, bu fikri senin için doğru, yanlış savunmasının hakkı olduğunu kabul ettiğin anda fikir ayrılığı biter. Artık sadece kişiler tarafından savunulan fikirler kalır.

Ruh ayrılığı da buna benzer. Kabul edilemez tavırları vardır. Sen bu tavırlara karşı çıkarak hem ruh hem fikir ayrılığı yaratırsın, yaratır. Bu tavırların onun olduğunu kabul edip, o tavırlarla ilgili yaptırım hakkın olmadığını düşündüğün anda ruh ayrılığı da biter.

Ayrılmışsın. Unutamamışsın. Unuttuğun anda ayrılık biter.. Unutmamışsın. Artık yolda görsen, sesini duysan o olduğunu bilemiyorsun. Bitmiş ayrılık sen farkında değilsin.

Kavuşursun.

Ya da kızın döner' ağzın kulaklarına varır ayrılık biter.

Yorumlar

Bu Haftanin En Iyileri

Numara Taşıma Sonucunda Duyulan Bip Sesi Nasıl Kapatılır?

Blogspot'tan Domaine Gecme (Domain Tasima)

Minimal, Modern ve Fonksiyonel Abajur Lamba Tasarimi